Algab koolitöö

1.septembril sõidame Tartusse aktusele, mis algab kell 12

Meie unistus

Me unistame, et Viljandi kogudused võiks üksmeeles ja koostöös rajada meie linna kristliku kooli, kus uus põlvkond saaks õppida ja areneda keskkonnas, mis toetab koduseid tõekspidamisi.
Kool ei ole kogudus, tal on teistsugune eesmärk, sisu ja vorm. Kõigil kristlikel kogudustel on olemas ühisosa, millele tuginedes saab kool kujundada samade väärtustega keskkonna, mis toetab perekonda lapse kasvatamisel.
Lapse kogudusliku identiteedi kujundamine jääks sellise ühiselt rajatud kooli puhul vanemate kanda, mida tehakse kodukoguduste abil (pühapäevakool jm).


Piibel ütleb Kg 4:12, et „kolmekordset lõnga ei kista katki nii kergesti“. On kolm institutsiooni, mis mõjutavad LAST kõige enam – pere, kogudus ja kool. Kui need kolm kannavad sama maailmavaadet ja väärtusi, siis koostöös luuakse lapsele parim võimalik kasvukeskkond. 

Meie eripärad

TAVAKOOLILE SARNASELT omandavad lapsed teadmisi vastavalt riiklikule õppekavale.
Lisaks sellele on meil usuõpetuse ja vooruste (head iseloomujooned) tund.
Iga koolipäeva alustame palvega, söömist tänupalvega.
Tähistame suuremaid kristlikke tähtpäevi.
TRADITSIOONIKS on kujunenud perepeod vm ettevõtmised isadepäeval, jõuludel, emadepäeval ja õppeaasta lõpul. Lapsed osalevad Paala järve jooksul igal sügisel ja kevadel.

SEL ÕPPEAASTAL (2014/15) oleme planeerinud igas kuus (vähemalt) ühe õuesõppe päeva ja igal nädalal ühe pilliõppe tunni.
Alustab EELKOOL, mis käib koos 1 korra kuus, et mänguliselt õppida lugemist, kirjutamist, matemaatikat, muusikat ja käsitööd.

Kes me oleme?

Oleme väike lastevanemate kogukond Viljandis, kes on leidnud endis julgust võtta initsiatiiv ja teha midagi oma laste jaoks. Soovime, et meie lapsed võiksid omandada hariduse keskkonnas, mis tugineb kristlikule maailmavaatele ja väärtustele. Kuna meie linnas sellist kooli ei ole, siis alates 2011. aastast tegutseme koduõppegrupina. Lapsed on Tartu Kristliku Põhikooli nimekirjas. 

Jälle kooli!


TKP Viljandi koduõppegrupis 2014/15 õppeaastal õpivad
4. ja 2.klass ning eelkool.


Ilusat suvevaheaega!


Õppeaasta lõpetamine

Aktusel Tartus esitasime veelkord klounide akrobaatikashow.

Viljandis tulime kõik, lapsed-vanemad-õpetajad,  Tuule tallu rõõmsat lõpupiknikku pidama. 

Matk koprarajale



Emadepäeva perepidu

Emadele-vanaemadele laulud-pillilood-luuletused-näidendid-kingitused ja erakorraline klounide akrobaatikashow!


Kevadine Paala järve jooks



Elektriseeritud 3.klass

Staatilise elektri vägi juustes



Riisiterade kirbutsirkus
Vooluring

MEELED ja 1.klass

Kui oluline on kuulmine?
Aga nägemine?
Milleks meile maitsmine, haistmine? Mis on kompimine?

Ülestõusmispühad

Igaüks meisterdas endale ülestõusmispühade aiakese.



Kevad

Rõõmustasime kevadelaulude saatel kevade alguse üle. 

Tööõpetuse tunnis meisterdasime lilleõisi, millega ehtisime meie klassi alates jõuludest kaunistava puuoksa kevadiselt õitsema.

Emakeelepäev

Oodates emakeelepäeva jätkus tegevusi terveks nädalaks. 

Alustasime magusa tähestiku joonistamisega. See tähendab seda, et iga tähega joonistasid lapsed mingi maiustuse, näiteks A – apelsin; B – banaan, C – coca-cola; D – draakoni komm jne. Mõne tähega oli lausa võimatu midagi leida, aga arvasime, et loovus pole ju keelatud ja „leiutasime“ ise . Miks ei võiks olemas olla näiteks näiteks Ämblikmehe hommikuhelbed ja Ööbiku kommid?
Järgmisel päeval kujundasime ühistööna plakati, millele igaüks kirjutas tema arvates eesti keele kõige kaunimad sõnad. Nähes tulemust, mõistsin, et lapsed kirjutasid sõnu mitte eelkõige nende kõla kauniduse põhjal, vaid tähenduse armsust silmas pidades. Tõesti armas!

Edasi uurisime ja harjutasime „keeleväänajaid“. Parim, mille leidsime, oli luuletus „Sireli-mureli“:

Sireli-sureli, mireli-mureli,
sirelipõõsas on kevadel sirelid,
murelipuude peal kasvavad murelid,
sirelioksad on õitsedes sireli.

Mureli-sureli, sireli-mireli,
surelimureliaednik on murelik:
mirelipuudes on murelisirelid,
surelipuudes on sirelimurelid.

Mireli-sureli, sireli-mureli,
sirelipõõsast saab emale sirelid,
murelipuudel on lastele murelid,
mängult ja unenäos surelimirelid.

Lõpetuseks võtsime ette piltlikud väljendid. Algul püüdsime seletada, mida need tähendavad ja kunsti tunnis joonistas igaüks oma lemmikud.

Naistepäev

Päev varem saime Viljandi Print Best trükikojast hulga paberit, suur aitäh neile! Kasutasime kohe neid kaartide valmistamiseks.

Vastlapäev

Lumeta vastlapäeva tähistasime koos lastekirikuga uisuväljakul.

Eesti Vabariigi aastapäev ja trimestri lõpp


Eesti Vabariigi aastapäeva nädala jooksul tuletasime meelde 
olulisemaid ja põnevamaid asju Eesti kohta. 
Nädal kulmineerus reedel, kui tulime peredega kokku. Laulsime koos hümni ja mängisime Eesti mängu. Küsimused selles mängus olid mitmel teemal - ajalugu, kultuur, sport, muusika, loodus, geograafia, varia. 
Selle mänguga tähistasime samuti 2. trimestri lõppu ja lapsed said tunnistused
Piduliku päeva lõpetasime trallitades Viiratsi mängutoas.


Sõbrapäev

Oodates sõbrapäeva, kuulutasime veebruari sõbrakuuks. Igal hommikul, kui alustasime päeva, rääkisime armastusest ühe mõtte 1.Korintlastele 13. peatüki põhjal. Eks ikka selleks, et õppida üksteist armastama nii nagu Jeesus meile eeskuju on jätnud. Tahame kõik endale häid sõpru, aga millised sõbrad me ise teistele oleme? Seda võib meist igaüks näha Jumala Sõnast kui peeglist. Päeva jooksul püüdsime räägitut rakendada oma ellu.
Kui sõbrapäev kätte jõudis, pidasime sõpru meeles vahva kaardiga, mis nägi välja nagu ümbrik, lahti voltides oli aga südame kujuga.

AUSUS on voorus

Et ehitada endasse see hea iseloomuomadus:

Ma räägin alati tõde – kuidas?
Selleks kujundan endas harjumuse olla aus nii väikestes kui suurtes asjades, igal pool ja igas olukorras, ka kui on raske seda teha.

Ma julgustan teisi rääkima tõde – kuidas?
Iseenda eeskujuga - kui mina olen aus nii suurtes kui väikestes asjades, siis teisedki on julgustatud tegema sama. Olen eeskujuks ka sellega, et lõpetan kuulujuttude rääkimise ja kuulamise.

Ma ei peta ega varasta – miks mitte?
See on tegelikult enda petmine. Näiteks varastamise või petmise üks tagajärgi on halb kuulsus. Ja kui sa kord oled saanud halva kuulsuse, on väga raske oma head nime taastada. 
Millised on tagajärjed kui petan kontrolltööd tehes? See võib täna aidata head hinnet saada, aga homme? Ma ei ole saanud selgeks mingit osa sellest õppeainest, mis võib mõjutada minu tulevikku.

Ma tunnistan kui eksisin – miks?
Ausus tähendab olla aus ka iseendaga, hoolimata sellest, kui ebamugav see võib olla. Ausa inimesena võtan vastutuse iga öeldud sõna eest, tunnistan seda ja parandan vead kohe. Nii tehes teenin teiste usalduse ja austuse.

Ma ei liialda – kuidas?
Tõe väänamine, et muuta seda huvitavamaks ja populaarseks, viib lõpuks pettuseni. Ausa inimesena püüan teha kõik, et tõde saaks edasi antud täpselt arusaadavana. Ma tunnistan kõiki asjaolusid, valin hoolega sõnu ja selgitan, et teised saaks täpselt aru sellest, mida edastan.


Nali


Eesti keele tund. Koos õpivad 1. ja 3.klass.
3.klass kirjutab tabelisse sõnu liikide järgi: nimisõnad, omadussõnad, tegusõnad jne.    Ilja küsib: „Aga kuhu kuu läheb?“ 
1.klassi Christian, kes luges hoopis oma õpikust üht juttu, kuulis kõrvalt seda küsimust ja muidugi teadis vastust sellele küsimusele: „Kuu läheb ikka taevasse!“ :)

Sellise naljaka vahejuhtumi abil saime selgeks vanarahva ütluse: Üks räägib aiast, teine aiaaugust :)

Head uut aastat!


Jõuluõhtu peredega

Päeval oli meil võimalus oma lauluga rõõmustada eakaid VIIRATSI HOOLDEKODUS. Hea meel oli näha, et laste laul läks vanadele südamesse. 
Õhtul helisesid laulud jällegi, seekord laste endi peredele ja õpetajatele. Pakkusime kuulata-näha jõululugu, mille tegelased olid laste endi meisterdatud - poisid saagisid puutöö tunnis klotsid, millele sai kleebitud loo tegelaste pildid - Jeesus-lapse, Maarja, Joosepi,  karjase, kolm kuningat, eesli ja lambad. Kui laulud-luuletused ja jõululugu kuulatud, kingitused üle antud ja jõulumaiused maiustatud, võis JÕULUVAHEAEG alata!

Advendiaeg


Advendiaeg möödus jõulude ootuses ettevalmistusi tehes – ruumide kaunistamine, kingituste meisterdamine, jõululaulude õppimine, jõululoo meeldetuletamine ja näidendiks valmistumine - tegemisi kuhjaga.

1.trimestri lõpp


Sellel õppeaastal läksime koos Tartu kooliga üle trimestrite süsteemile! Et esimese trimestri lõppedes tunnistuste saamist tähistada, läksime koos kohvikusse jäätist sööma!

Liikumispidu Paalalinna koolis



Põnev oli vaadata suure kooli tegemisi seestpoolt ja laste tantsukavasid. Kindlasti saime isegi julgustust ja „nakatust“ sellest suurest liikumisrõõmust.

Isadepäeva perepidu



Valmistusime isadepäevaks pikka aega – kingitused, laulud, luuletused ja näidendid ning tants nõudsid päris suurt tööd ja vaeva. Kõigepealt mõtlesime koos, mida kinkida. Isadel on ikka aega vähe... Aga küll tahaks iga laps temaga koos olla ja mängida... Selleks puhuks mõtleski iga poiss oma lauamängu, millel vahvad-naljakad ülesanded. Meie ainukese neiukese pisikeste sõrmede vahel valmis ilus ja mõnus padi, millel isa saaks puhata kui on lapsega mängimisest väsinud :) Humoorikates näidendites said suuremad poisid võimaluse olla isa „nahas“, väiksemad aga oma harjunud lapse-rollis esinedes julguse proovile panna. Kehalise tunnis selgeks õpitud Kaera-Jaan ei jäänud peol ainukeseks tantsuks. Ühiselt, koos emade-isade ja vanavanematega tantsitud „Kaks sammu sissepoole“ tekitas palju elevust.

Peale väikest kontserti võtsime mõned suupisted, et oleks jõudu järgnevateks lauamängudeks. Kingitud mängud said kõik läbi mängitud!
       Nähtud vaev ettevalmistustes sai tasutud peo õnnestumise rõõmuga!

Kuulekus on voorus

Kuulekus on rõõmsameelselt nende juhiste täitmine, kes vastutavad minu eest. Näiteks vanemad vastutavad oma laste, õpetajad oma õpilaste, tööandjad oma töötajate, riigiametnikud oma kodanike ja treenerid oma meeskondade eest. Kuulekus kaitseb lapsi ka ohtude eest. Samas on vaja õppida vahet tegema - kellele kuuletuda, kellele mitte, millal kuuletuda, millal mitte? On õige kuuletuda vanematele, õpetajatele ja politseinikele. Ei ole õige kuuletuda võõrastele või neile, kes võivad meile haiget teha. Kui meid kästakse teha valesti, peame õppima seisma selle eest, mis on õige. Ei saa õigustada valesid tegusid, öeldes: "Ma lihtsalt kuuletusin juhtidele." 

Tsirkus

Et Viljandit külastas  tsirkus, ei saanud me jääda koolipinkidesse, vaid pidime minema seda uudistama. Trikke tegid pisikesed loomad ja ei puudunud ka klounid. Etendus pakkus palju rõõmu, põnevust ja nalja.

Sööbik ja Pisik

Viljandi lasteteater Reky etendus „Sööbik ja Pisik“ andis lastele nii emotsioone kui hiljem ka arutelu teemasid hammaste ja tervise hoidmisest.

Töö õpetus

Õpetaja Peetriga saab lastele selgeks nii puutöö kui ka muu töö!

Õuesõpe - elu maal

Ega maaelu pole meist kellelegi päris võõras, siiski külastasime meie ammuste tuttavate, Anu ja Ahto, üpris noort talumajapidamist. Vaatasime üle kõik nende loomad – soku, jänesed ja kutsikaid imetava koera ning kõige mõnusamad neljajalgsed – hobused, kelle hulgas ka väike vahva varsake. Tema käis samuti aeg-ajalt oma ema juures piima maiustamas. Lisaks mõned maaelu-teemalised mõistatamis-mängud ja piknik värskes õhus – selline see päev oligi!

Õpetajatepäev

Õpetajatepäeval on hea võimalus väljendada oma tänu neile, kes aitavad „tarkusepõldu künda“. Seekord sai iga õpetaja lausa väikese raamatu, kuhu kokku köidetud iga lapse isiklik pöördumine ja pildike. 

Sügis inspireerib meisterdama

Sügis pakub mõnusat materjali meisterdusteks – tammetõrusid on meil lademes lausa oma hoovilt, kastanimune leiab siit-sealt – veidike fantaasiat, sel aastal lisaks ka pisut värvilist plastiliini ja palun väga, imetlege imelist olendit!

60. Paala järve lastejooks

Igal kevadel ja sügisel on Viljandi lastel võimalus osaleda selles ümber järve jooksus. Alati on osavõtt rohkearvuline, seega hea võimalus igaühel ennast proovile panna ja võrrelda oma arengut poole aasta kaupa. Seekordne, juubelihõngune, tõi kõigile osalejatele lausa medali kaela!

Vanavanematepäeva meisterdused

Meie kalendris on üks üsna uus tähtpäev – vanavanemate päev. Oleme selle päeva puhuks ikka midagi meisterdanud, et oleks hea põhjus nädalavahetusel vanaemale-vanaisale külla minna. Seekord siis sellised lillekesed.

1.september

Alustame uue hooga ja uute inimestega! Sellel õppeaastal on meil lapsi poole rohkem, sest alustas 1.klass. Oleme ka ühe õpetaja võrra rikkamad!
Seekord alustasime uut aastat 1.septembril Viljandis koos sõprade-tuttavate ja vanemate ning oma õpetajatega. 
2.septembril osalesime Tartus aktusel, kus 1.klass sai aabitsad. 
See oli tõesti vääriline avapauk uuele algusele!